Különböző okok miatt döntünk általában az összeszerelős konyhaszekrény mellett, szemben a méretre készített konyhával. Például az Ikea konyha összeszerelés egy standard feladat, ami elviekben nem sok meglepetést okozhat. Hisz már láttuk a kész, vagy ahhoz hasonló konyhát, a minőség állandó, szemben egy egyedi asztalos munkával, ahol nem látunk bele a részletekbe, majd csak a végterméket kapjuk.
Hol kaphatóak összeszerelést igénylő konyhabútorok?
Többféle bútor összeszerelést igénylő márka van a piacon:
- Ikea
- Kika
- Mömax
- Möbelix
Ezek közül, talán nem véletlen, az Ikea konyhabútor a legnépszerűbb. A többi márka viszont könnyebben elérhető a Budapesttől távolabb lakók számára is.
Miért az Ikea konyha összeszerelést pártoljuk?
Sokat és sokfélét szereltünk már össze, de azt tapasztaltuk, hogy az ikeás konyha van a legprecízebben előkészítve a szerelésre. Pontosak a furatok, részletes és informatív az összeszerelési útmutató. Szemben más lapraszerelt konyha esetében, ahol néha csak egy fénymásolatot csomagolnak a dobozba. Ez is összeszerelhető, de ezek több időt vehetnek igénybe, akár a profiknak is.
Ikea konyha összeszerelés menete
Előkészületek a konyha összeszereléshez
- Egyedül lehetőleg ne kezdjünk hozzá. Kérjünk meg valakit, aki segít tartani az elemeket, különben könnyen elborul, és akkor sérülnek az élek, sarkak.
- Olyan helyen szereljük, ahol nem sérül meg a padló, ha mozgatjuk a bútort, vagy tegyünk alá kartonpapírt (csomagolás), netán egy kisebb szőnyeget.
- A összeszerelési útmutató alapján készítsük ki a szükséges szerszámokat.
- Válogassuk külön dobozokba a csavarokat, kiegészítő alkatrészeket – így könnyebb megtalálni, beazonosítani, és legfontosabb, hogy talán meglesz minden darab, amikor szükség van rá.
- A szerelés során tartsuk be az útmutatóban leírt lépések sorrendjét!
- Gyorsabban halad a munka, ha akkus csavarhúzót használunk.
Ikea konyha összeszerelése és beépítése
- Elemek összeszerelése.
- Helyzettől és elemektől függően kell beilleszteni a konyha elemeket a helyükre. Általában sarokból vagy faltól indulunk – ha nyitott a konyhaszekrény vége.
- Előbb az alsó konyha elemeket, aztán a felsőt szereljük fel.
- Gondosan szintezzük az állítható lábakkal a bútorunkat, az alsó elemek teteje egy szintben kell legyen, hogy a konyhapult jól passzoljon rá.
- A felső elemek felfogatásánál vegyük figyelembe az adott fal vastagságát, teherbíró képességét.
- Alsó és felső konyhaelemek után következik a munkapult. Ekkor szokott kiderülni, hogy nincs derékszög a konyhában. Ha kisebb, akkor le kell vágni a pultból, ha eltart a pulttól a fal, akkor reményeink szerint az utólag felszerelt vízzáró majd eltakarja a rést, vagy a pótlást. A pultokat mi “T” elemmel tudjuk összeilleszteni (speciális eszközökkel akár ragasztani is lehet, ekkor kevésbé látszik az illesztés)
- A munkapult után jöhetnek a gépek (sütő, főzőlap, mosogatógép ) és a mosogatótálca, csap bekötése.
- Legvégén kerül fel a helyére a vízzáró.
Tipp: ha bútorlapot, konyhapultot kell házilag méretre szabni, akkor a hátoldalról kell vágni, hogy a fogazat ne „tépje meg a színét”.
Azt is vegyük figyelembe, hogy néha a helyszínen feltárt “problémák” egyedi megoldásért kiáltanak. A Férfikéz csapata jellemzően a fenti lépések mentén szereli össze a konyhabútorokat, de lehet követni az Ikea leírását is.
Van aki élvezi, ha a konyhabútorát saját kezűleg szerelheti össze, és van aki csak a kész bútorra vágyik. Ez utóbbi esetben ezermester csapatunk a rendelkezésére áll.
Hívjon minket még ma! 06 20 572-1788