Ebben a hűvös, téli időjárásban nem árt némi plusz figyelmet fordítani a zárakra, lakatokra. Egy kis odafigyeléssel el lehet kerülni a zárjavítással járó kellemetlenségeket.
Karbantartással megelőzhető a zárjavítás
A kültéri záraknak több fő ellensége is van:
- homok
- pára, nedvesség
- csapadék
- fagyos időjárás
Télen, fagyos időben hatványozottan jelentkeznek ezek a problémák. A nyári koszt, homokot a nedvesség még jobban bemossa a zárszerkezetbe. Ezután megfagy, majd kiolvad, így eltömíti az apró mozgó alkatrészeket.
Nemrég egy kukatároló “elromlott” zárjához hívtak ki minket. Már előre mondták: ez biztosan zárcsere lesz! De egy fűrész, egy csavarhúzó, és pár fújás WD-40 segített a zárszerkezetet újra működésre bírni. Nem kellett cserélni:)
Mit tehetünk, hogy megelőzzünk egy költségesebb zárjavítást, vagy zárcserét?
- Időnként tisztogassuk meg a zárszerkezetet pár csepp gépolajjal!
- Ha van a háztartásban WD-40 , akkor azzal fújjuk be a zárat (mi ajánljuk hogy tartsanak otthon, nagyon hasznos lehet máshol is)!
- Télen zár – jégoldó spray lehet a megoldás, ha a fagy is akadályozza a zár kinyitását. Ez a spray is tartalmaz némi olajat, így jó hasznát vesszük a karbantartásban is.
FONTOS: fagyott lakatot, zárat ne próbáljunk meleg vízzel kinyitni! Kárt csinálunk vele, mivel esetleg oda is jut a folyadékból a szerkezet belsejébe, ahol eddig nem volt…
Mit tehetünk télen, ha nem nyílik a zár?
- Ilyen esetben melegítsük meg a kulcsot! Ehhez használjunk öngyújtót, gyertyát, amit találunk otthon.
- Ha ez kevésnek bizonyul, akkor a zárat magát is át kell kicsit melegíteni. Ekkor a meleg kulccsal együtt így már nyílni kell, ha csupán a fagy volt a probléma.
Amennyiben mégis cserélni kell a zárat, vagy nem boldogulnak a karbantartással, keresnek minket, akár online is.
Hívjon minket: 06 20 572-1788 !