Ami eldugulhat, az egyszer biztosan el is dugul… Például az ereszcsatorna, főleg ősszel, a ház közelében található fák lehulló leveleitől. Az ereszcsatorna tisztítás egy klasszikus őszi kerti munka.
Mikor kell ereszcsatornát tisztítani?
Ez nagyban függ attól, mennyi fa található a ház közvetlen környezetében, és azok mikor hullajtják a leveleiket, esetleg termésüket. Ha azt látjuk, hogy az esővíz szépen lefolyik a csatornában, akkor megvárhatjuk a teljes lombhullást, majd a fagy beállta előtt célszerű elvégezni az ereszcsatornák tisztítását. De ha már túl nagy mennyiségű a szemét az ereszben, és emiatt nem a kifolyón, hanem az eresz oldalán folyik a csapadékvíz, akkor nem lehet tovább halogatni a tisztítást.
Mire van szükség az ereszcsatorna tisztításhoz egy családi ház esetében?
Egy megfelelő méretű létrára, egy bátor jelentkezőre aki felmegy rá, kefére, vagy speciális ereszcsatorna tisztítóra. És persze némi időre:)
+tipp: van egy “egyedi módszerünk”, amit itt négyszemközt megsúgunk: gyakran használjuk az ültető lapátot az ereszcsatorna tisztítása során, mert ezzel hatékonyan el lehet távolítani a lerakódott koszt.
Az őszi levélhulláson kívül más, a tetőre vagy csatornába kerülő tárgyak is okozhatnak dugulást, pl kislabda, tollaslabda, kisrepülő. Ezek még azt a veszélyt is magukban hordozzák, hogy eldugítják a lefolyó részt némi egyéb szennyeződéssel összeakadva.
Akár szerszámok, akár idő hiányában szenved, a Férfikéz lelkes, és létrázni imádó csapata szívesen áll rendelkezésére. Keressen minket most a 06 20 5721788 telefonszámon munkaidőben. Ezen kívüli időpontokban itt vegye fel velünk a kapcsolatot link: (https://ferfikezegyorara.hu/kapcsolat/)
Ui: a téli fagyok előtt mindenképp érdemes átvizsgálni a csatornát, mert a fagy, egy esetleges jégdugó nagy károkat okozhat az ereszcsatornában.